درحـال ذخـیره سـازی...
گروه
15 می 2018
2013

۱۹ غلط املایی در دست‌خط رضاشاه

کسی را با این سطح از سواد، چگونه می توان پدر ایران نوین نامید؟ و مثلا پروژه هایی مثل راه آهن،تاسیس دانشگاه،منع حجاب و…را به او نسبت داد؟

کسی را با این سطح از سواد، چگونه می توان پدر ایران نوین نامید؟ و مثلا پروژه هایی مثل راه آهن،تاسیس دانشگاه،منع حجاب و…را به او نسبت داد؟

در اینجا و به ناگاه، ذهن ما به سمت این نام ها می رود: فروغی،نصرت الدوله فیروز،تیمورتاش،داور و…الخ. این جماعت هم یا وابسته گی های شدید فرقه ای دارند مانند: ازلی گری یا بابیگری و یا از آن مهمتر از اساتید اعظم لژهای فراماسونری هستند.حال اگر اینها بخواهند طرح راه آهن را به قزاق حقنه کنند،چگونه راه آهنی خواهد شد؟راه آهن جنوب به شمال که برخلاف راه غرب به شرق(راه ابریشم)، هیچ استفاده ای برای ایرانیان نخواهد داست و البته بعدها به کار متفقین خواهد آمد.

یا مثلا اگر بخواهند دانشگاه بسازند،چگونه دانشگاهی خواهند ساخت؟ موسسه ای که نه تنها محصولات مدارس قدیمه از قبیل:بوعلی،ابوریحان،ملاصدرا و….را نخواهد داشت،که دانش آموختگان آن در بهترین صورت، مترجمین دست سوم جان لاک،جان‌استوارت میل،روسو و…خواهندشد.( بلیه ای به نام بومی نبودن علوم انسانی که سالیانی است فغان عده ای را برآورده است)…تاریخ بخوانیم…

پ ن‌اول: شنیده یا خوانده بودم که محمد تقی بهار،دستخطی از رضاخان را که مملو ار غلط بوده، برای ثبت در تاریخ نگاه داشته بود.احتمالا دستخط ضمیمه، همان است.

پ‌ ن دوم: این واپسین پستی است که در این روزها، درباره رضاخان منتشر می کنم. با اندکی از هزار، خواستم نشان دهم که خاک شهرری،چه تحفه ای را به خلق الله نمایانده است. تازه اگر ماجرا راست باشد که البته من در آن تردید دارم.

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید