درحـال ذخـیره سـازی...
گروه
03 اکتبر 2018
1857

جدیدترین خبر خوش از امام خامنه ای برای فعالان حجاب با عطر مقاومت فرهنگی

توصیه‌های رهبرمعظم انقلاب به مجریان زن تلویزیون
تعدادی از مجریان زن تلویزیون در حاشیه مراسم رونمایی از تقریظ رهبر معظم انقلاب برکتاب «فرنگیس»،با ایشان دیدار و گفت‌وگو کردند

خبر کوتاه بود اما امید آفرین! برای همه کسانی که جنس کارشان زنانه و عفیفانه است! برای کسانی که با حضرت مادر ،عهد بسته اند تا برای حیاء و حجاب فاطمی شبانه روز نشناسند. هرچند کار برای حجاب و کار فرهنگی ، غریبانه است، مثل کوچه های بنی هاشم!

اما خبر تشرف مجریان زن تلویزیون به محضر فرمانده حکیم و رهبر معظم انقلاب، نه تنها برای خود آنها غافلگیرانه و امید بخش بود بلکه بخاطر جنس این دیدار که علت آن حجاب و پوشش برتر این بانوان بود، خبر و محتوای این دیدار برای ما فعالان حوزه زن و حجاب و حتی فعالان فرهنگی، امیدبخش و شوق آفرین بود که تکلیف و استقامت را برایمان تداعی کرد. فاستقم کما امرت و من تاب معک

ای امام عشق و ای نائب امام زمان، این سر ما و قدم شما

و این راه ما و پیغام شما.

ما حکم و سخن شما را حکم و پیغام مهدی فاطمه میدانیم…

دل عاشق به پیغامی بسازد

ریاضت کش به بادامی بسازد

 

تعدادی از مجریان زن تلویزیون در حاشیه مراسم رونمایی از تقریظ رهبر معظم انقلاب برکتاب «فرنگیس»،با ایشان دیدار و گفت‌وگو کردند.

ندا ملکی، راحله امینیان، فضه‌سادات حسینی، مژده لواسانی و زهرا چخماقی، پنج تن از مجریان و گزارشگران تلویزیون در اوج غافلگیری به دیدار خصوصی با رهبر انقلاب رفتند و دقایقی را در فضایی صمیمانه با رهبر معظم انقلاب دیدار و گفتگو کردند.

🔹چخماقی :وظیفه‌مان سنگین‌تر شد
رهبر انقلاب: «من همیشه شما را که با حجاب در تلویزیون می‌بینم خوشحال می‌شوم. همین پوشش را حفظ کنید که بسیار مهم است.»
در آن لحظه‌ای که این جملات را می‌فرمودند، حس کردم که مسئولیت و کوله بارم سنگین‌تر و وظیفه‌ام مهم‌تر شده است و دیگر فقط نمی‌توانم به خودم فکر کنم.
به آقا گفتیم که با توجه به برخی مشکلات و هجمه‌ها، حفظ حجاب، کار راحتی نیست و ایشان گفتند که «استقامت مهم است و همین استقامت ارزشمند است. ایستادگی کنید و همانطور که ما استقامت می‌کنیم شما هم استقامت کنید. این چادر و حجاب و حضور شما با این پوشش در رسانه، هم الگو و هم خیلی مهم و ارزشمند است. آن را حفظ کنید.»

🔸لواسانی:همیشه حجاب شما توأم با کارتان را تحسین می‌کنم
در ابتدای این دیدار، مقام معظم رهبری، آقای سرهنگی، مدیر گروه ادبیات و دفاع مقدس انتشارات سوره مهر را صدا کردند و گفتند که «زنان در خاطره‌نگاری و توصیف دقیق از وقایع دفاع مقدس، دارند گوی سبقت را از مردان می‌ربایند و این خیلی خوب است و من از شما سپاسگزارم و تلاش کنید که این روند ادامه داشته باشد.»
تا به حال از نزدیک رهبر معظم انقلاب را ندیده بودم و به نظرم این دیدار خصوصی خیلی اتفاق زیبا و فرخنده‌ای بود. در این دیدار رهبر انقلاب ما چند مجری خانمی که حضور داشتیم را مورد تشویق قرار دادند و به ما فرمودند: «من همیشه حجاب توأم با کار شما را تحسین می‌کنم.» ایشان همچنین فرمودند که «ما ایستادگی می‌کنیم و شما هم ایستادگی کنید.» در پایان این دیدار، رهبر معظم انقلاب انگشتری متبرک را هم به ما هدیه دادند.

🔹راحله امینیان :حضرت آقا فرمودند هر وقت شما‌ها را می‌بینم تحسین‌تان می‌کنم
حضرت آقا به ما چند مجری‌ که حضور داشتیم گفتند که «من هر وقت شما‌ها را می‌بینم، تحسین‌تان می‌کنم.» بیانات حضرت آقا بسیار امیدبخش و دلگرم کننده بود و بدون تعارف و تملق، این جملات رهبری مایه افتخار ماست. ایشان مهر تاییدی بر عملکرد ما زدند و از آقا خواستیم در این شرایط که نسبت به گذشته سخت‌تر شده است برای ما دعا کنند. ایشان فرمودند: «پایداری و ایستادگی کنید همانطور که ۴۰ سال نظام جمهوری اسلامی در اثر همین پایداری و استقامت به اینجا رسیده است.»

🔸ندا ملکی:حفظ حجاب و ایستادگی بر آرمان‌ها و گفتمان‌های انقلاب اسلامی
اینکه با توجه به وضعیت نابسامانی که به لحاظ اقتصادی و معیشتی برای ما پیش آمده، حضرت آقا به خانم‌های مجری گفتند که حفظ ارزش‌ها و ایستادن بر روی آرمان‌ها و گفتمان‌های انقلاب اسلامی با توجه به مشکلات پیش آمده و مسائل فرهنگی‌که گریبان‌گیر کشور ما شده، بسیار سخت است. ایشان فرمودند که «ما ایستاده‌ایم و شما هم بایستید.

🔹فضه‌سادات حسینی:این دیدار آرزوی همه ما بود
من بار‌ها در دیدار‌های عمومی حضرت آقا شرکت کرده بودم؛ ولی دیدار خصوصی و چهره به چهره، همیشه برایم آرزو بود. این دیدار اگر چه خیلی کوتاه بود ولی سرانجام محقق شد.
این دیدار اینقدر غیرمترقبه و با حال و هوای خاصی برگزار شد که درخواست کردیم که اگر امکان دارد متن صحبت‌های آقا را به ما بدهند که هم برای خودمان داشته باشیم و هم اگر خواستیم، منتشر کنیم.
همه ما در ابتدا از ایشان خواستیم که برایمان دعا کنند چرا که حضور مستحکم در این عرصه، واقعاً بسیار سخت است و حضرت آقا آنقدر محکم، پدرانه و دلسوزانه به ما گفتند که دعایتان می‌کنم که به ما دلگرمی داد و قوت قلب بزرگی برایمان بود.

نظرات

پاسخی بگذارید

  1. شبکه رایحه نجابت گفت:

    سلام خداقوت گزارش بسیار دلگرم کننده و مسرّت بخشی است.